Потрібні ідеї дизайну для малої кухні


Обсуждаем все, что захотим....

Модератор: Bad Boys

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 8

Зарегистрирован: Вс фев 21, 2021 12:19 pm

Сообщение Чт дек 23, 2021 12:09 pm

Потрібні ідеї дизайну для малої кухні

Хтось може поділитися ідеями облаштування невеликої кухні у квартирі. Як правильно зонувати це приміщення, підібрати оздоблювальні матеріали, розставити меблі, щоб зробити його максимально зручним, комфортним та візуально більше? Цікавлять будь-які ідеї для малої кухні, які допоможуть зробити її максимально зручною, функціональною та привабливою.

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 9

Зарегистрирован: Вс фев 21, 2021 12:03 pm

Сообщение Чт дек 23, 2021 12:13 pm

Re: Потрібні ідеї дизайну для малої кухні

Тут є оригінальні дизайнерські рішення та ідеї для малої кухні http://surl.li/bacex , з їх допомогою можна візуально збільшити площу, зробити кухню максимально комфортною, функціональною та красивою. Ось ще кілька корисних порад щодо створення дизайну невеликої за площею кухні у квартирі чи будинку.

Кухня, з властивою їй атмосферою, завжди була особливим місцем для господині будинку та її сім'ї, незалежно від розмірів. Адже кімната призначена не лише для приготування різноманітних страв, тут проявляється кулінарна майстерність усіх членів родини. На кухні багато часу проводить сім'я за загальним прийняттям їжі, вечірніми посиденьками за чаєм, бесідами, обговоренням сімейних питань.

Тому великим подарунком для всієї родини є просторе, з великою площею кухонне приміщення, грамотно облаштоване та розділене на певні зони, такі як місце приготування їжі, зона вітальні та їдальні.

Кутова кухня з островом


При розділенні кухонного простору за функціональністю необхідно враховувати, що дизайн усієї кухні має бути виконаний у єдиному стилі. Оздоблення, кухонні меблі, аксесуари не повинні конфліктувати між собою. Не варто намагатися розділити кухонний простір на зони різними стилями, як би вони вам не подобалися.

Правила дизайну передбачають:

• Вибір стилю для всіх зон, який має об'єднувати загальний кухонний простір незалежно від його функціональності, а не роз'єднувати його.
• Побутова техніка має бути декоративно прихована. Вона не повинна порушувати загальну стилістику приміщення.
• Кожна зона має бути обладнана своїм освітленням. Вітальня та їдальня – загальним, область кухонного меблевого комплексу – точковим. Над робочою зоною встановлюється яскравіше освітлення, в зоні відпочинку і прийому їжі – м'яке, приглушене.

Приступаючи до розробки дизайну, слід пам'ятати, що для кухонь будь-якого розміру необхідно передбачити не більше трьох основних кольорів та їх відтінків. Ними можна акцентувати різні за функціональністю зони. Велика за площею зона виконуються у світліших тонах по відношенню до меншої. Для невеликих приміщень краще вибрати світлі відтінки.
Не варто користуватися для поділу простору кімнати громіздкими меблями, які заберуть більшу частину вільного місця.

Поділ кухні та вітальнею меблями або висувною перегородкою


У зонуванні, крім меблів, можна використовувати нитяні штори. Гарно виглядають розділові та віконні штори, виготовлені з одного матеріалу, схожого за текстурою, загальною гамою кольору.

Для довгих, вузьких кухонь зонування роблять за допомогою меблів (столів, диванів) у поперечному по ширині напрямку. Це допоможе візуально поділити витягнуту кухню на квадратні прямокутники. Якщо кухонні гарнітури, шафи, місця для сидіння розташувати вздовж стін, це ще більше подовжить і так вузьку кухню.

Маленьку кухню складніше ділити на функціональні зони через обмеженість простору. Але із застосуванням дизайнерських прийомів це все ж таки можливо.
Способи зонування поділяються на візуальні та функціональні. Візуалізація передбачає: кожну окрему зону виконати у своєму кольорі, в обробці поверхні використовувати індивідуальні матеріали та фактуру, які не будуть використані в інших місцях кухні.

У функціональному варіанті поділу простору використовують:

• легкі будівельні елементи;
• арочні конструкції;
• кухонні меблі.

Поєднуючи функціональне зонування з елементами візуального отримуємо виграшний варіант у плані виразності та підкреслення її призначення. Або навпаки, один спосіб пом'якшуватиме інший.

Простір кухні за бажання можна розділити на кілька зон за призначенням. У зоні приготування їжі встановлюються кухонні шафи (гарнітури). У них зберігається кухонне начиння, деякі продукти харчування, що не потребують умов холодильника. Ніхто не скасовував зону золотого трикутника, де все має розташовуватися поруч, в межах 1,5 метра:

• кухонна раковина;
• плита із конфорками;
• холодильник.

Величина зони приготування їжі може бути різних розмірів і залежить від переваг господині. Одні обходяться декількома каструлями та сковорідками, воліючи використовувати напівфабрикати, в інших цілий арсенал побутової техніки та посуду.

Старше покоління багато часу віддавало приготуванню, випічці, маринуванням, заготовкам на зиму. Молодь воліє не дуже морочитися з приготуванням. В асортименті будь-якого супермаркету великий вибір напівфабрикатів, рідко хто зараз збирає «перекус» на роботу, віддаючи перевагу кафе, піцеріям, місцям швидкого приготування. Прийом гостей частіше зводиться до спілкування, а не обжерливості. Хоча від домашньої їжі ніхто не відмовляється.

Але під будь-які переваги не було відведено місце для приготування їжі, воно має бути обладнане витяжкою для очищення повітря від продуктів згоряння.
Область їдальні чи чайної зони може бути загальною чи виділена кожна окремо. Наприклад, ранкове чаювання можна проводити на спеціально подовженому підвіконні з приставними високими стільцями, обідати та вечеряти за невеликим обіднім столом.

Зона відпочинку обладнується затишним диванчиком. Сидячи на ньому, можна їсти. З встановленого напроти телевізора дивитися телевізійні передачі. У розкладеному вигляді диван може бути спальним місцем для гостей.

В основному кухонний простір поділяють на 2 зони, робочу та місце для відпочинку, поєднане з їдальнею. Але варіантів може бути багато. Деякі мешканці вважають за краще обходитися взагалі без обіднього столу, віддаючи перевагу широкій барній стійці. За нею не тільки приймають їжу, вона є розділовою смугою кухні на зони.

Відразу за обмежувачем можна облаштувати зону відпочинку з диваном, низьким столиком, де приємно посидіти за ароматним філіжанкою чаю або кави, вести неспішні бесіди в кола сім'ї чи друзів. Таке розмежування дуже зручне для однокімнатних квартир із просторою кухнею, де у єдиній кімнаті обладнають спальню, а кімнату для гостей обладнають на кухні.
Способів розподілу кухонного простору на окремі зони багато

Розділити кімнату на окремі зони можна:

1. Перегородками, які, як і будь-які стіни, можуть розділити простір на кілька ізольованих частин. Перегородки можуть виконувати функції домашньої мініатюрної галереї, сприяти підтримці стельового перекриття.
2. Барна стійка, здатна взяти на себе функції обіднього столу. Дуже зручні для кухонь з обмеженим простором меблі трансформери. Наприклад, барна стійка може одночасно служити місцем для приймання їжі, розмежувачем та у розкладеному вигляді святковим столом для прийняття гостей.
3. Шторами, які можуть бути з ниток, тканин, інших матеріалів. Красиво виглядають довгі в підлогу легкі штори, що струмують, з просоченням для миття. Адже, перебуваючи на кухні, вони вбирають запахи, продукти згоряння, інші забруднення. Оригінально виглядають фіранки з ниток з намистинами, черепашками, бісером, дерев'яними та іншими декоративними елементами.
4. Розсувні модулі з функцією роздільника. Розділювачем можуть бути розсувні двері, японські ширми, скляні матові або прозорі перегородки, а також дерев'яні, тканинні, пластикові загородження.
5. Підлогове покриття, де робочу зону застилають плиткою, а зону відпочинку та прийому гостей – ламінатом. У цьому випадку функціональне призначення поєднується з візуальним. Оригінально виглядає територія кухні, розділена на зони лініями покриття під під різними кутами.
6. Меблями з різними методами зонування. При кутовому способі для установки кухонних меблів гарнітурів використовують 2 стіни. За допомогою кутового дивана, крісел та журнального столика можна сформуватити щось у вигляді кухонного острова.
7. Шпалери різних кольорів. Столову зону обклеїти шпалерами одного кольору, зону гостей іншим кольором. Вони не обов'язково повинні співпадати за малюнком та фактурою.

Вітальню можна зробити у світлих бежевих або блакитних тонах, а у робочій зоні – імітацію цегляної кладки. Обов'язкова умова: шпалери кухонного сектора мають бути миючі.
Зона кухні, крім їдальні, може бути розділена на робочий кабінет з кріслом, робочим столом, необхідним обладнанням або зону майстерні. Рідко на кухні буває спальне місце. Воно звичайно не може бути обладнане ліжком. Але розкладний диван, який виконуватиме роль стільців за обіднім столом, а в разі потреби замінити спальне місце, цілком доречний.

Переваги та недоліки зонування кухонь


Перевага поділу кухонного простору на робочу та зону вітальні полягає в тому, що господиня весь час перебуватиме поряд з гостями, братиме участь у спільній бесіді, не відволікаючись відлучками в сусіднє приміщення.

Недолік полягає в тому, що позбутися запахів їжі не допоможе навіть найпотужніший пристрій очищення повітря. При включених побутових кухонних приладах погано буде чути телевізор. Та й прибирати на кухні, де постійно перебувають члени сімейства, доведеться набагато частіше, щоб там не було постійно брудно.

Більше ідей для малої кухні – на будівельному сайті https://www.pobuduy.com/
Аватара пользователя

Новичек
Новичек

Сообщения: 11

Зарегистрирован: Чт янв 20, 2022 10:38 am

Сообщение Чт янв 20, 2022 10:39 am

Re: Потрібні ідеї дизайну для малої кухні

Лучше нанять дизайнера.

Вернуться в Городской форум

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 25

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Русская поддержка phpBB