Хто знає цікаві факти про стрес - поділіться


Модератор: Bad Boys

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 8

Зарегистрирован: Вс фев 21, 2021 12:19 pm

Сообщение Пн мар 29, 2021 9:18 pm

Хто знає цікаві факти про стрес - поділіться

Я дуже схильна до стресу, особливо останнім часом. Тому мене цікавлять не тільки методи боротьби з ним, а й цікаві факти про стрес (знання-сила). Хто може поділитися цікавими фактами або може є матеріал по темі? Буду вдячна.

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 9

Зарегистрирован: Вс фев 21, 2021 12:03 pm

Сообщение Пн мар 29, 2021 9:23 pm

Re: Хто знає цікаві факти про стрес - поділіться

Alyunya писал(а):Я дуже схильна до стресу, особливо останнім часом. Тому мене цікавлять не тільки методи боротьби з ним, а й цікаві факти про стрес (знання-сила). Хто може поділитися цікавими фактами або може є матеріал по темі? Буду вдячна.

У цьому матеріалі описані цікаві факти про стрес https://pani.best/stres-prychyny-sympto ... ia-stresu/ , э тлумачення цього терміну, рекомендації, як боротися з проблемою.

Ось, на мій погляд, дуже цікаві факти про стрес:

Вчені зі Швеції зуміли з'ясувати, що через стрес зростання багатьох молодих людей до вечора значно уповільнюється, ніж з ранку. Справа в тому, що стрес сприяє напрузі спинних і плечових м'язів, через що людина трохи притискається до землі

Нерідко стрес називають «тихим вбивцею», адже він здатний привести до порушень серцевого ритму, хвороб серця, підвищення кров'яного тиску і болів у грудях
Крім вищеназваних захворювань, стрес нерідко ініціює такі захворювання, як рак і цироз печінки. До речі, серед тих, хто регулярно піддається впливу стресу, дуже багато самогубць (для довідки: в «Іліаді» Гомера можна зустріти перші згадки про стрес - Ахіллес говорить про те, що відчуває емоційний занепад і у нього раз у раз виникають думки про суїцид)

Знову ж, за результатами досліджень, проведених в Швеції, виявилося, що чоловіки, які піддаються стресу через зміну місця роботи, скаржаться на проблеми зі слухом на 39% частіше за інших. Вчені вважають, що виникають ці проблеми через надмірну стимуляцію рецепторів внутрішнього вуха, яку викликають гормони стресу і тривога. Ця недуга називається нейросенсорною приглухуватістю, і якщо людина їй піддалася, зробити слух краще вже неможливо.

Ще один неприємний симптом, який викликає стрес - це короста. Стресові ситуації активізують ту частину головного мозку, яка відповідає за відчуття свербіння, що, в свою чергу, може стати причиною корости, утворень на шкірі та інших неприємних речей.

Багато хто вважає, що через стрес людина може посивіти, хоча найчастіше це сприймається як міф. Але достеменно відомо, що серйозний стрес призводить до випадання волосся, яке може початися протягом трьох місяців після того як виникли стресові події

У Єльському університеті теж були проведені дослідження стресу. Як виявилося, стрес сприяє збільшенню кількості білків, здатних уповільнити і навіть зупинити зростання синапсів - з'єднувачів, що забезпечують зв'язок між нейронами. Потім це може провести до зниження маси прифронтальної кори мозку, яка задіюється в прийнятті рішень. Але найстрашніше те, що надмірні стреси можуть послужити причиною хвороби Альцгеймера

Якщо стрес переростає в хронічну форму у дитини, це може уповільнити її зростання, тому що знижується здатність організму виробляти гормон росту.
Незважаючи на те, що взаємозв'язок мозку з кишківником поки що досліджений погано, фахівці з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі стверджують, що гормони стресу мають стимулюючий вплив на області мозку, що відповідають за кишкову регуляцію, а отже, можуть привести до розладу шлунку і блювоти.

Стрес негативно позначається на жіночому організмі, а саме: негативно впливає на дозрівання і звільнення яйцеклітин, і навіть може стати причиною викидня у вагітних жінок
Чоловікам особливо радіти теж не варто: стрес впливає на те, наскільки рухливі сперматозоїди, і скільки їх взагалі, а також може стати причиною еректильної дисфункції.
Кортизол - гормон стресу - сприяє накопиченню черевного жиру і розширенню жирових клітин, що, в свою чергу, призводить до «хворобливого» ожиріння.

Хронічна форма стресу сприяє збільшенню цитокінів, що викликають всілякі запалення. Найчастіше реакція на стрес у людини проявляється у формі гіперзбудження, а це є причиною хронічного безсоння.

Чоловіки набагато частіше, ніж жінки, страждають від викликаних стресом реакцій, таких як гіпертонія, агресивна поведінка, алкоголізм і наркоманія.

Через стрес у людському організмі можуть відбуватися гормональні зміни, що знижують сексуальний потяг (але секс, навпаки, може сприяти зняттю стресових станів).
Якщо стрес виникає різко і несподівано, він стає причиною синдрому «Розбитого серця», який інакше називається кардіоміопатією - підвищеною слабкістю серцевого м'яза.
Стрес є невід'ємним супутником деяких професій. Наприклад, в минулі роки найбільш стресовими професіями виявлялися професії ріелтора, рекламного агента, фотожурналіста, пілота і хірурга.

Прочитавши ці цікаві факти про стрес, можна подумати, що потрібно всіма силами намагатися його уникати, адже він вкрай шкідливий. Однак робити цього не варто, тому що стресовий вплив має і низку позитивних властивостей.

Вернуться в Все, что не подходит не в один из разделов

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: Google [Bot] и гости: 6

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Русская поддержка phpBB