Новини космосу. Хто знає, де почитати?


различные способы времяпроведения

Модератор: Bad Boys

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 1

Зарегистрирован: Вс мар 19, 2023 10:24 pm

Сообщение Вс мар 19, 2023 10:27 pm

Новини космосу. Хто знає, де почитати?

Мене цікавлять сайти з науковими новинами на тематику астрономія-астрофізика. Якщо знаєте такі, то будь ласка, дайте знати.

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 4

Зарегистрирован: Пн авг 15, 2022 8:34 pm

Сообщение Вт мар 21, 2023 9:30 am

Re: Новини космосу. Хто знає, де почитати?

Привіт! Сам цікавлюся цією темою. Можу запропонувати один із сайтів, на яких читаю про космос — https://ostannipodii.com/c/nauka_ta_tekhnika/kosmos/. Там є новини про чорні діри, галактики, нейтронні зорі, про пошук життя на екзопланетах та інше.

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 4

Зарегистрирован: Пн авг 15, 2022 8:34 pm

Сообщение Пн май 15, 2023 8:41 pm

Re: Новини космосу. Хто знає, де почитати?

Астрономи зареєстрували найбільший з коли-небудь бачених космічних вибухів

Астрономи помітили міжгалактичний вибух у 10 разів яскравіший, ніж будь-яка зареєстрована наднова (зірка, що вибухнула). Подія, названа AT2021lwx, була вперше виявлена 2020 року і вважається найбільшим з коли-небудь зареєстрованих вибухів.

Спочатку цю подію вважали непримітною, оскільки не було жодних вказівок на те, як далеко стався вибух, і тому неможливо було розрахувати його яскравість. Однак команда із Саутгемптонського університету вирішила проаналізувати світло від цієї події торік і змогла оцінити його відстань від Землі у 8 мільярдів світлових років.

"Ми подумали: "Боже мій, це обурливо", - пояснив керівник групи доктор Філіп Вайзман у своїй заяві. Він додав: "За нашими оцінками, це вогненна куля розміром у 100 разів більша за Сонячну систему з яскравістю приблизно у 2 трильйони разів більшою за сонячну".

Уперше ця подія була зареєстрована в листопаді 2020 року за допомогою Установки транзієнтів Цвіккі в Каліфорнії та простежена за допомогою Системи останнього попередження про земне зіткнення астероїдів на Гаваях. Ці дві обсерваторії стежать за небом у пошуках об'єктів у космосі, які швидко змінюють яскравість.

"Ми натрапили на цю подію випадково, оскільки вона була відзначена нашим пошуковим алгоритмом, коли ми шукали тип наднової", - зазначив доктор Вайзман. "Більшість наднових і приливних руйнувань тривають лише кілька місяців, після чого зникають. Те, що щось яскраво світить два з гаком роки, було відразу незвичайним".

Щойно команда зрозуміла, що у виявленому яскравому світлі є щось більше, вони використали космічну обсерваторію Ніла Герелса Свіфта, телескоп New Technology Telescope у Чилі та Gran Telescopio Canarias на Ла-Пальмі в Іспанії, щоб простежити за розвитком подій.

Перша думка дослідників про причину яскравого світла була пов'язана з тим, що чорна діра поглинула зірку, яка пролітала повз. Однак моделі показали, що чорна діра мала б поглинути у 15 разів більше маси нашого Сонця, щоб підтримувати яскравість протягом такого довгого часу.

"Зустріч з такою величезною зіркою - велика рідкість, тому ми вважаємо, що більш імовірною є набагато більша хмара газу. Багато дір оточені газом і пилом, і ми все ще намагаємося з'ясувати, чому саме ця чорна діра почала харчуватися так енергійно і так раптово", - пояснив доктор Метт Ніколл, співавтор дослідження, опублікованого в журналі Oxford Academic.

Команда продовжує збирати дані й вивчати AT2021lwx за допомогою різних довжин хвиль, наприклад, рентгенівського діапазону. Вони сподіваються, що зможуть визначити температуру об'єкта та те, що, можливо, відбувається на рівні поверхні події.

Вернуться в Хобби

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Русская поддержка phpBB